+420 774 656 385 recepce@studiotuzka.cz

Protože je situace taková jaká je a hrozí, že bude karanténa, tak bych se rád podíval a poradil alespoň touto cestou, jak lze komunikovat s obchodními partnery, přáteli a neposlední řadě i s rodinou.

V dnešní době je obrovské množství možností, jak se dá komunikovat nejen s blízkými, ale přímo s celým světem. Proto se nemusíte bát, že v případě home officu nebo karantény byste se nějak nedomluvili a nemohli komunikovat.

Telefon

Jak komunikovat v období Koronaviru

Asi nejrychlejší a neznámější je možnost telefonu. Mezi hlavní pozitiva patří to, že mobilní telefon dnes vlastní prakticky opravdu každý, takže je možné se dovolat všem během chvilky. Nevýhodou telefonu je, že telefonování i sms zprávy jsou zpravidla zpoplatněny.

Email

Jak komunikovat v období Koronaviru

Pro podnikatele a majitele firem bude pravděpodobně toto nejvýhodnější komunikační nástroj ihned po telefonu. Pro komunikaci s rodinou bych email využil až tehdy, pokud bych se nebyl úspěšný žádným jiným způsobem. Nicméně jako uložení zprávy budou určitě lepší služby, o kterých si napíšeme dál.

Skype

Jak komunikovat v období Koronaviru

Skype si můžete stáhnout zde → SKYPE ke stažení zdarma

Skype má tu výhodu, že ho lze mít jak v chytrém telefonu, tak na počítači, tabletu nebo notebooku. K jeho fungování je ale potřeba internetového přípojení nebo alespoň data v telefonu, ale pokud to půjde, určitě doporučím přímé připojení k internetu nebo wifi.

Je zdarma a dovoláte se po celém světě i skupinově

Obrovskou výhodou komunikace přes skype je ta, že můžete komunikovat s celým světem a zdarma. Pokud na toho člověka máte kontakt, lze ho kontaktovat kdekoliv na světě, pokud je ten člověk připojený. Pokud si nakoupíte skype kredit, lze volat skrze skype i na klasické telefony, tedy normální čísla.
Další velkou výhodou je možnost skupinového hovoru. Můžete se tedy bavit dohromady s dcerou v Liberci a přitom i se synem, který je aktuálně třeba v Rakousku.
V neposlední řadě je zde možnost i vizuálního kontaktu. Pokud komunikujete na skype přes telefon, tak tam má každý prakticky kameru. Pokud máte notebook, tak tam je to stejné. Pokud však chcete na stolním počítači, abyste byli vidět, tak je nutné mít webkameru.

Skype pro využití schůzky na dálku

Pokud jste podnikatel, určitě doporučuji využívat skype pro schůzky a jednání. Nejen pro to, že ve světě a u digitálních nomádů je to běžná praxe, ale hlavně proto, že má možnosti, které Vám při schůzce pomohou .
Můžete se bavit face to face pokud máte webkameru, ale co je důležité, jde přes skype také sdílet obrazovku, takže i korektury pro různé zakázky lidí, co dělají v online prostředí nebo poskytují podporu online.

Viber / Whats up / Facebook Messenger

Jak komunikovat v období Koronaviru

Viber můžete stáhnout zde → VIBER ke stažení zdarma
Whats UP můžete stáhnout zde → WhatsUp ke stažení zdarma
Facebook messenger můžete stáhnout zde → Messenger ke stažení zdarma

Oba dva tyto komunikátory lze nainstalovat, jak na počítače a notebooky, tak na telefony či tablety. Opět je potřeba připojení k internetu. U Viberu a WhatsUpu je nutné mít aplikaci prvně na telefonu, kdy se komunikátor spáruje s telefonním číslem. U Facebooku je třeba mít založený účet na facebooku.
Důležité je tady zdůraznit, že komunikovat můžete jen s lidmi, kteří mají tento komunikátor také a v případě Viberu a WhatsUpu je můsíte mít uložené v kontaktech. U facebooku lze psát i lidem mimo Váš seznam.

Možnost poslat obrázky i namluvené vzkazy

U všech těchto komunikátorů je možnost nejen telefonovat a psát si skrze textový chat, ale jsou tam rozšířené možnosti komunikace v podobě možnosti posílat obrázky, gify (hýbací obrázky) nebo namluvené audio vzkazy.

Videohovory zdarma

Stejně jako u Skypu lze přes tyto programy komunikovat face to face skrze videohovory, které jsou samozřejmě také zdarma, pokud jste připojeni k internetu. Pokud byste využívali mobilní data, mohli byste rychle data vyčerpat, proto doporučuji, pokud budete na datech, zkuste spíše komunikovat textově nebo skrze audiozprávy.

Slovo závěřem

Možností komunikace je samozřejmě mnohem a mnohem více, ale tyto komunikátory patří mezi nejznámější a tedy i nejrozšířenější.
Přátelé, jsou to krušné časy, ale snad právě Vám nebo Vašim blízkým tento článek pomůže být spolu blíže, když to jinak nejde. Pokud pošlete článek dál, budete ho sdílet třeba na facebooku nebo ho pošlete emailem, dostane se dále a může pomoci mnoha lidem.